NOVÝ SKF SYSTÉM 24 ŘADY TLSD - jednobodová elektromechanická domazávací jednotka

Vážení obchodní partneři.

Ve spolupráci s SKF Maintenance Products Vám nabízíme nové elektromechanické domazávací jednotky SKF SYSTEM 24 řady TLSD, které nahradí předchozí řadu jednotek LAGE.

V průběhu srpna 2013 bude po vyčerpání skladových zásob starších jednotek řady LAGE aktivována skladová dispozice a možnost objednávání nových jednotek řady TLSD.

Automatické domazávací jednotky TLSD jsou přímou náhradou předchozích jednotek řady LAGE s těmito vylepšeními:

1. Konstrukce
– nová jednotka vychází ze staršího provedení s průhlednou částí pro snažší kontrolu množství plastického maziva. Nová konstrukce opěrné příruby zabraňuje průniku prachu a vody do prostoru mezi domazávací jednotku a vlastní přírubu.

2. Předběžná výstraha žlutou led diodou
– signalizace o fukci jednotky systémem dopravního semaforu byla výrazně vylepšena. Led diody jsou nyní viditelné ze všech stran jednotky.
Význam jednotlivých barev je následující:
- Zelené světlo - jednotka pracuje správně.
- Žluté světlo - jednotka je stále funkční, ale vyžaduje údržbu,žluté světlo znamená výstrahu.
- Červené světlo - jednotka přestala pracovat.

3. Nastavení
– díky průhledné horní části jednotky lze snadno a bez nutnosti otevření zkontrolovat nastavený interval mazání. Pro nastavení jednotky není potřeba žádný další nástroj. Možnosti nastavení byly rozšířeny tak, že lze nastavit interval po měsících a to od 1 do 12 měsíců.

4. Variabilita
– stejná pohonná jednotka se dá použít pro obě velikosti patron. Jednoduše se přepne přepínač do polohy 125ml nebo 250ml.

5. Speciální provedení pro provoz při nízkých teplotách
– pro náplň LGWM 2, maziva vhodného pro nízké teploty lze objednat speciální lithiové baterie odolávající teplotám do -10 °C.